Oferujemy Państwu odlewy ciśnieniowe z zatopionymi elementami stalowymi, odlewy czyszczone, surowe a także śrutowanie, obrabiane, piaskowane, oczyszczane w urządzeniu wibracyjnym.

Odlewanie ciśnieniowe przeprowadzane przez specjalistów gwarantuje najwyższą jakość produktów, stosowanych z powodzeniem do budowy elementów AGD, elementów ozdobnych, mocujących oraz systemów łazienkowych i w przemyśle spożywczym i oświetleniowym.

Przykładowe elementy

Aluminium i znal – koła pasowe, krzyżaki, obudowy łożysk, korpusy, pokrywy, pokrętła, oprawy, uchwyty,
Mosiądz – korpusy, złączki, elementy elektrotechniczne; korpusy zamków, elementy ozdobne

Technologia wykonania

Odlewy ciśnieniowe także z zatopionymi elementami stalowymi

Materiał

Mosiądze, stopy aluminium i stopy cynku (patrz przegląd stopów odlewniczych).

Wykonanie

Odlewy surowe, oczyszczone/ również obrabiane, śrutowane, piaskowane, oczyszczane w urządzeniu wibracyjnym.

Zastosowanie odlewów ciśnieniowych

Elementy budowy sprzętu AGD, elementy armatury, elementy ozdobne systemów łazienkowych, części samochodowe, elementy mocujące z branży przemysłu oświetleniowego, przemysł spożywczy

Odlewanie jest popularnym sposobem na formowanie nowych przedmiotów z surowców metalowych będących w stanie ciekłym. Jedną z metod odlewniczych stosowanych w firmie Alwro, jest odlewanie ciśnieniowe. Jak sama nazwa wskazuje, to czynność, która odbywa się pod bardzo wysokim ciśnieniem. Ta zaawansowana technika wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, bez którego nie byłoby możliwe uzyskanie tak dużych prędkości (nawet do stu metrów na sekundę) oraz tak wysokiego ciśnienia, co nie pozostaje bez znaczenia, jeśli chodzi o produkt końcowy, jaki udaje się uzyskać w wyniku odlewania ciśnieniowego.

Czym charakteryzuje się gotowy odlew powstający w wyniku odlewania ciśnieniowego?

Jakość powierzchni. Na pewno należy zwrócić uwagę na ten aspekt, ponieważ właśnie dzięki tego typu odlewom można uzyskać perfekcyjną warstwę wierzchnią. Ma to spore znaczenie, gdy chodzi na przykład o rzeczy używane w dekoracji wnętrz (elementy oświetlenia, uchwyty, części armatury łazienkowej), czy ozdobne detale samochodów.

Dokładne wymiary i wykonanie. Odlewy ciśnieniowe pozwalają na uzyskanie właśnie takich wymiarów produktu, które zostały zamówione przez klienta. To szczególnie ważne, jeśli dany przedmiot ma być częścią większej maszyny, jaką będzie trzeba później złożyć w całość.

Idealne odwzorowanie kształtu odlewu. Wskutek wtłaczania pod dużym ciśnieniem płynnego metalu do formy odlewniczej, uzyskuje się jej wiernie odwzorowany kształt. Dzięki temu rzeczy nie wymagają już tak intensywnej obróbki, jak ma to miejsce w przypadku innego rodzaju odlewów.

Dobre właściwości chemiczne, mechaniczne i fizyczne otrzymywanych przedmiotów. Z tego powodu znajdują one bardzo szerokie zastosowanie.

Sposoby obróbki odlewów ciśnieniowych

W naszej firmie możemy zaoferować Państwu oprócz tych standardowych odlewanych ciśnieniowo egzemplarzy, także odlewy ciśnieniowe z zatopionymi elementami stalowymi. Mogą się Państwo zdecydować na produkty surowe albo też obrobione. Z naszej strony możemy zaproponować piaskowanie, śrutowanie, czy choćby oczyszczanie w urządzeniu wibracyjnym. Takie zabiegi pozwolą uzyskać jeszcze lepszą powierzchnię odlewów ciśnieniowych.

Materiał użyty do odlewów ciśnieniowych

W firmie Alwro wykonujemy odlewy z różnych materiałów, najczęściej są to stopy aluminium, cynku oraz mosiądze. Natomiast jesteśmy w stanie również uruchomić produkcję stopów wspomnianych metali nie tylko według norm, którymi posługujemy się na co dzień, ale także według wielu innych, jak na przykład DIN, UNI, czy choćby ASTM. Czemu warto wybrać właśnie nasze odlewy? Na pewno dlatego, że mają doskonałą jakość, są wykonane z najwyższą starannością, a przy tym są wytrzymałe.

Jakość przede wszystkim!

Aby uzyskać jak najwyższą jakość produktu, odlewanie ciśnieniowe musi zostać przeprowadzone przez specjalistów. W naszej firmie zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to ważne. Dlatego też zatrudniamy doświadczonych fachowców, dla których jakość jest tak samo ważna, jak dla nas. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą szeroką ofertą. Służymy swoją pomocą i radą.

Gwarantujemy, że wdrożony System Zarządzania Jakością jest zgodny z PN-EN ISO 9001:2015, jest znany i realizowany w praktyce oraz doskonalony przez cały personel firmy.

Centrala / Sekretariat

Marketing

Dział Handlowy

Hartownia

ALWRO S.A.  Zakłady Odlewnicze
ul. Krakowska 23A
50-424 Wrocław

NIP: 899-02-04-029
KRS: 0000180276

Godziny pracy:
pon – pt:   7:00 – 15:00
magazyn: 7:00 – 14:00